Hakkımızda

Hakkımızda

Özel Ataşehir Anaokulu Ataşehir'de Mozaik Çarşı'ya yakın lokalizasyonda Girne caddesi üzerinde bulunmaktadır. Anaokulumuz 2-6 Yaş çocuklarının her türlü ihtiyacı göz önünde tutularak düzenlenmiştir.
Yaklaşık 1000 m2 alan içinde 600 m2 bahçe ve 5 katlı yaklaşık 500 m2 dir. Binamız deprem şartnamesine uygun olarak inşa edilmiş olup, geniş ve aydınlık sınıflar, bilgisayar, fen ve doğa laboratuarları, kış oyun bahçeleri, sinema salonu kukla ve eğlence salonlarını içermektedir. Okulumuzda çocuklarımızın sahne alıp oyunlar oynayabildiği, toplantı ve gösteriler düzenlediğimiz yaklaşık 100 kişilik tiyatro salonumuz mevcuttur.
Anaokuluzda özel koruyucu zemin ile donatılmış çok amaçlı salonumuz minikcanlarımızın fiziksel aktiviler ile ilgili eğitimlerini tehlikesizce öğrenmelerini sağlamaktadır. (aikido dans, folklör, bale, jimnastik....)

Anaokulumuzda Montesorry, Hıgh-Scope teknikleri ve Scamper (yaratıcılık geliştirme) çalışmaları karma olarak kullanılmaktadır. Uzman öğretmenlerimiz eşliğinde dersler eğlenerek, oynayarak, uygulayarak işlenmektedir. Çocuklarımızın bireysel farklılıkları ve değişik ilgi alanları göz önüne alınarak Çoklu Zeka Eğitim Metodu üzerinde çalışılmaktadır. Rehberlik servisimiz, sistemli ve profesyonel bir yardım için çocuğunuzu tanımaya yönelik ilk adımı attıktan sonra değerlendirme ve yönlendirmelerle çalışmalarına başlar.
Okulumuzun yemekleri hijyenik ve sağlıklı beslenme ön planda tutularak kendi mutfağımızda büyük bir titizlikle hazırlanmaktadır.

Aydınlık, donanımlı ve tertemiz dersliklerimiz, Boya, yoğurma, proje çalışmaları ile kağıt işlerini yapacakları sanat atölyemiz, Fen ve doğa deneyleriyle bilim çalışma salonlarımız, Büyük ve renkli yemekhanemiz, Oyuncaklar ve spor malzemelerimiz ile donatılmış oyun salonlarımız. Müzik, spor, yabancı dil etkinliklerimiz, Bilgisayar salonumuz, Dil gelişimlerini sağlamak ve yaratıcılıklarını arttırmak için drama ve kukla odamız, Kitap sevgisi ve okuma alışkanlığı kazanmaları için kitap köşelerimiz, alanlarında uzmanlaşmış öğretmenlerimiz ile minikcanlarımızın hizmetindeyiz.

Çocuklarımızın gelişimleriyle direkt olarak ilgilenen çocuk gelişim uzmanı okul psikoloğumuz ile çocuklarımızın sevgi, güven, oyun ve arkadaş ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Onlara yaşam boyu ihtiyaçları olacak donanımlar kazandırıyoruz