Duyurular

1

Sayın Velilerimiz;

Okulumuz kırtasiye ücreti toplamamaktadır. Kırtasiye malzemelerinin sizlerce alınması uygun görülmüştür.
Alış verişinizi yaparken mutlaka çocuklarınız ile beraber yapmanız ve alınan malzemeleri öğretmenine teslim etmek üzere onlara teslim etmeniz çok önemlidir. Bu yapmaktaki amacımız kendine ait olanlara sahip çıkma duygusunu pekiştirmektir.
özel atasehir anaoklulu çocuklara fotgraf dersleri vermektedir.
okulumuzda düzenlediğimiz veli toplantısı çok başarılı, verimli ve keyifli geçti.

Her sınıf için çok amaçlı salonda okul müdürümüz, kurucumuz, öğretmenlerimiz kısa konuşmalar yaptı ve velilerimiz ile birebir görüşme ortamı oluşturuldu. Bu oturumdan sonra sınıf öğretmenleri velilerimizi sınıflara çıkararak çocuklarımızın gün boyu ne yaptıklarını ve nerelerde vakit geçirdiklerini ayrıntılı olarak anlattılar. Daha sonra tiyatro salonunda branş öğretmenleri ile tanıştırdılar. Zengin ikramların hazırlandığı ortamı çok güzel bir keman resitali renklendirdi.
Katılan, öneri ve eleştirleri ile çalışmamıza yön veren tüm velilerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.
özel atasehir anaoklulu çocuklara fotgraf dersleri vermektedir.
2
İnternet sitesi üzerinden çok sayıda fotoğraf sizlere ulaştırılmaktadır. Gizlilik prensiplerimiz gereği bundan sonra bu fotografları sadece sizlerin görmesini istiyoruz.
Bu nedenle mail adreslerinizi bizlere ulaştırarak yardımcı olabilirsiniz. atasehiranaokulu@gmail.com ' adresine boş mail atmanız yeterlidir.
özel atasehir anaoklulu çocuklara fotgraf dersleri vermektedir. Aralık Ayı Fotoğrafları.
Basında Çıkan Özel Ataşehir Anaokulu ile ilgili yazıyı okumak isterseniz tıklayınız
Acil Sağlık Sigortası ile ilgili duyurumuz aşağıdadır.
3
Özel Ataşehir Anaokulu güvenlik konusunda üstün özellikler taşımaktadır. Okulumuz çepeçevre yüksek, kesintisiz tel örgü ile çevrilidir. Okulumuzun tek giriş kapısı vardır. Tüm ziyaretçiler ve miniklerimiz okul kapısında Nermin Hanım tarafından karşılanır ve içeri alınırlar. Satıcılar veya gereksiz ziyaretçiler kapıda nazikçe geri çevrilirler. Kapımız içeriden Minikcanlar’ımız tarafında açılamayacak bir düzeneğe sahiptir. Tüm ziyaretçiler kapıya kadar uğurlanır ve arkalarından kapı güvenli bir şekilde kapatılır.
Okul içinde tüm elektrik sistemi kapalı hale dönüştürülmüştür. Tüm prizlerde güvenlik aparatları mevcuttur. Merdiven ve banyolardaki aydınlatmalarımız otomatik olarak devreye girer.
Merdivenlerimiz çift taraflı güvenlik barları ile çevrilmiştir. Her basamak ayrı renkte ve yumuşak zeminle kaplanmıştır. Basamak uçlarında kaydırmaz zeminler eklenmiştir. Merdivenlerde çocukların dikkatini dağıtabilecek uyaran resimler, tablolar, levhalar kaldırılmıştır.
Yemekhane ve mutfak iki ayrı birim halinde olup personelimiz ve çocuklarımız mutfak kısmına geçemez. Gıda ürünleri düzenli olarak Metro süpermarketten alınmaktadır. Güvenli markalar tercih edilmektedir. Okul mutfağımızda tazeliği bozulmadan sağlığa uygun şartlar altında büyük bir titizlikle hazırlanmaktadır. Okulumuz tüm personeli çocuklarımız ile aynı yemeği yemektedir. Güvenlik amacı ile yapılan her yemekten bir miktar 24 saat buzdolabında saklanmaktadır.
Tüm sınıflarda pencere kilidi mevcuttur. Pencerelerimiz çift yönlü açılabilir özelliktedir. Sınıflar güvenli bir şekilde havalandırılabilmektedir.
Merkezi sistem tam otomatik kalorifer sistemimiz mevcut olup erken saatlerde devreye girmekte sürekli ama düşük seviyede ısıtma uygulanmaktadır. Kalorifer radyatörlerimiz toplu oyun alanlarında Minikcanlar’ımızın çarpmaması için 165 cm. yükseğe yerleştirilmiştir.
Çocuklarımız okuldaki tüm aktiviteleri öğretmenler eşliğinde grup çalışması olarak yaparlar. Sınıflarından gruplar halinde çıkar, merdivenlerden grup olarak iner, yemekhaneye, dinlenme odasına, oyun salonuna ve bahçeye öğretmenler eşliğinde yaş grupları birbirine karışmadan gruplar halinde ulaşırlar.
Bütün bu güvenlik önlemlerinin yanında Minikcanlar’ımız Acil sağlık sigortası ile sigortalanacaktır.
Bunun için her hangi bir ödeme yapmanızı talep etmeyeceğiz.
Bu nedenle sizlerden çocuklarınız sosyal günceleri hakkında bilgi istiyoruz.
4
özel ataşehir anaokuluÖzel Ataşehir Anaokulu'nda bu hafta sonu dezenfeksiyon ve ilaçlama yapılacaktır. Sayın velilerimiz okul ziyareti yapamak amacı ile daha sonraki günlerde hafta içi ve hafta sonu istediğiniz saate randevu alabilirsiniz.

özel ataşehir anaokuluÖzel Ataşehir Anaokulu'nda bu hafta yaşlılar haftası kutlanıyor. Cuma günü tüm büyük annneler ve büyükbabalar davetlimizdir.
5
Çocuklarımızın daha sağlıklı bir eğitim dönemi geçirmeleri amacı ile boğaz floralarını incelemek ve zararlı bakteri yerleşimini kontrol etmek için boğaz kültürü yaptırmamız gerekmektedir. Okula kayıt döneminde kayıt için istenen belgeler arasında olduğundan boğaz kültürü yaptırmış ve bize sonucunu teslim etmiş velilerimizin dışında Boğaz kültürü yaptırmamış veya sonucunu bize ulaştıramamış velilerimizin çocuklarının boğaz kültürlerini yaptırmalarını ve sonuçlarını elden, faks ile veya e-mail ile bize ulaştırmalarını rica ederiz.
Ayrıntılı bilgi için tıklayınız